Ariana | Blogger | X X X X

sobota, 28 kwietnia 2018

Tydzień z mangą - Dzień 6

Autor: Hero x Daisuke Hagiwara
Tytuł: HoriMiya
Rok Wydania: Tom 9 - 2017 Tom 10- 2017 Tom 11- 2017
Wydawnictwo: Waneko
Kategoria: romans/komedia/szkoła/okruchy życia
Ilość stron: 170-180
Ocena: 10/10

Szybkimi krokami nadchodzi zima. Hori uświadamia sobie, że nie długo skończy się ostatni semestr trzeciej klasy liceum — co za tym idzie, każdy pójdzie w swoją stronę. Boi się o przyszłość swojego związku. Czy jest ku temu powód? Jakie plany ma Miyamura wobec Hori? Razem z zimą zbliża się Wigilia i Sylwester. Jakie plany będą mieć nasi przyjaciele?

Niedawno dostałam komentarz, że z czasem "HoriMiya" zaczyna być nudna. Osoby, które oczekują niesamowitej akcji i płonącego romansu — serio mogą, po kilku tomach, zacząć się nudzić. Ja jestem wręcz zachwycona komiksem. Podoba mi się to, że historia idzie swoim wolnym tempem, przez co, nie rozstanę się z bohaterami tak szybko. Bo najgorsze to pokochać postacie — czy to z książki, czy z komiksu — i szybko się z nimi pożegnać.


Tym razem, do grupy znajomych dochodzi ktoś nowy. Z jednej strony jest najprzystojniejszym chłopakiem w szkole, z drugiej.. bez swoich soczewek kontaktowych jest ślepy jak kret. Teraz spokojnie można powiedzieć, że w grupie znajomych znajdują się bardzo różni uczniowie. Jedni stawiają na naukę, inni na zabawę. Część z nich to skryci 'byli' samotnicy, inni nie potrafią żyć w cieniu. Za pomocą takiego miszmaszu manga jest jeszcze ciekawsza.

Mam takie wrażenie, że każda postać — nie tylko tytułowi bohaterowie — uczą się rozpoznawać swoje uczucia i z tym żyć. Czasami chodzi o zwykłą ludzką radość a czasami o odrzuceniu przez osobę, którą skrycie się kochało. To, w jaki sposób zostało przedstawione, uważam, że autorki wykonały kawał dobrej roboty.

Historia ukazana w mandze cały czas znajduje się w tym samym uniwersum. Nie znajdziemy tutaj magii, akcji z rodem "Taxi" czy chodzącego zombie.

Czytanie tego komiksu zajęło mi dość dużo czasu, a to z powodu kreski. Jak już dobrze wiecie, zakochałam się w niej. Jest wręcz idealna do takiego komiksu. Świetnie ukazane zostały uczucia i humory bohaterów w tym smutek, radość, złość czy najzwyklejsze łzy.

Polecam z całego serca tę serię. To jedna ze spokojniejszych serii, gdzie pięknie zostały ukazane problemy nastolatków wchodzący w dorosły świat. Pierwsze zakochanie się, samotność, odrzucenie, radość i przyjaźń. Jeżeli właśnie tego poszukuje — ta manga jest dla was. Nie przerażajcie się ilością tomów — ta manga jest tego warta.

Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz