Ariana | Blogger | X X X X

niedziela, 10 czerwca 2018

"Wbrew Naturze" Mirka Andolfo


Autor: Mirka Andolfo
Tytuł: Wbrew Naturze tom 1 i 2

Rok Wydania: 2018
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kategoria: fantastyka/antropomorficzne zwierzęta
Ocena: 10/10

"W świecie zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzęta prawo zezwala tylko na związki między osobnikami tej samej rasy. Ci, którzy go nie przestrzegają, są karani. Zatrzymuje się ich i zamyka w więzieniach. Stawia się im zarzut, że postępują.. WBREW NATURZE"

Komiks ten odnalazłam w czeluściach Targów Książki w Warszawie i NIE żałuje. Coś niesamowitego.. Innowacyjnego a co więcej — genialna kreska, która kupiła mnie w jednej sekundzie. O czym jest ten komiks?

Leslie — antropomorficzna świnka — uwielbia jeść sushi i słuchać muzyki. Żeby móc się utrzymać, musi wykonywać pracę, której nienawidzi — jest kelnerką w restauracji prowadzoną przez zboczonego właściciela. Leslie, która niedługo skończy 25 lat, mieszka w małym mieszkanku wraz ze swoją najlepszą przyjaciółką. Problemy zaczynają się, kiedy dziewczyna zaczyna mieć niebezpieczne sny ukazujące ją z.. samcem z innego rodzaju. Kiedy sny zaczynają się powtarzać, dziewczyna czuje się obserwowana w realnym życiu. Dlaczego ktoś ją obserwuje? Kim tak naprawdę jest Leslie?


Autorką komiksów jest Mirksa Andolfo jest rysowniczką w firmach takich jak DC Comics i Marvel. Można wiec powiedzieć, że to bardzo wysoka półka, jeżeli chodzi o artystów komiksowych. Zacznę od okładki. Zakochałam się w niej — jest piękna! Z jednej strony kobieca i seksowna, z drugiej zaś tajemnicza. Fakt, że jeden zeszyt komiksu w normalnej cenie kosztuje 40 pln to na takie dzieło, warto wydać każdy grosz.

Co do samej Leslie — nareszcie bohaterka komiksowa, która nie jest ani kurą domową, ani ofermą losu. Podoba mi się jej styl życia, sposób wypowiedzi. Jest wyluzowana i taka prawdziwa, że aż się chce ją bliżej poznać. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki dziewczyna poznaje prawdę o sobie. Często ukazywane są historie, z jej przeszłości co powoduje, że poznajemy ją jeszcze bliżej.

Prawo. Komiks, gdzie głośno mówią o braku tolerancji między gatunkową — mam wrażenie, że to idealny czas pokazywania, że to jest zwykły absurd. Co więcej, kara więzienia albo śmierci dla takich par? Autorka wyjęła grube działo i nie boi się jego użyć. Nie znajdziemy tutaj delikatnego słownictwa — bohaterom zdarza się przeklinać, być agresywnym, dlatego uważam, że to jest dobry komiks dla osób powyżej 18 roku życia.


Uniwersum stworzone przez Mirkę Andolfo jest oryginalne i dopracowane co do joty. Nie znajdziemy tutaj wolnej przestrzeni do wyobraźni. Autorka odkrywa nam świat fazowo — co jakiś czas dowiadujemy się czegoś nowego, przez co nie mamy czasu na nudę.

W polsce wyszły dopiero dwa zeszyty. Czy będę czytać następne tomy? Pewnie, że tak! Historia, tajemnica, antropomorficzny świat, bezwzględne prawo i miłość, która nie powinna mieć miejsca.

Polecam każdej osobie, która uwielbia komiksy, poszukuje innowacyjności, oryginalności świetnych bohaterów i wciągającego uniwersum. A wszystko to uwiecznione jest genialną i profesjonalną kreską. Czego chcieć więcej?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza