Ariana | Blogger | X X X X

wtorek, 25 lipca 2017

Japonia od Tropików Okinawy po zabytki Kioto


Autor: Anna i Marcin Szymczakowie
Tytuł: Japonia od tropików Okinawy po zabytki Kioto
Rok Wydania: 2007
Wydawnictwo: TerraQuest
Kategoria:  album
Ilość stron: 400
Ocena: 6 /10

Nie każdego stać na wyjazd do Japonii. Natomiast na przepiękny album ze zdjęciami już tak.  Wiele lat temu zobaczyłam za gablotą sklepową okładkę tej właśnie książki. Coś mnie zmusiło, by ją kupić. Nie żałuję tego wyboru, chociaż w tamtych czasach nie był to tani zakup. Jednak do dnia dzisiejszego zdarza mi się zaglądać do niego i zachwycać się pięknem tego kraju.


"Zatrzymamy się w pobliżu małego miasteczka Zamami. Z dachu każdego dom spoglądają na nas złowrogo słynne smoki z Riukiu, których zadaniem jest strzec mieszkańców przed złem. W poszukiwaniu dogodnego miejsca do nurkowania obchodzimy wyspę dookoła"

Anna i Marcin Szymczakowie zabierają nas w podróż po Japonii fotografując mało i bardziej znane miejsca. Niesamowite zdjęcia ukazują nam piękno a zarazem prostotę kraju Kwitnącej Wiśni. Autorzy nie skupili się wyłącznie na jednej wyspie i tematyce. Pokazują nam od przepięknej natury po metropolie, kulinaria i święta narodowe. W raz z nimi podróżujemy od wyspy Okinawy po miasto Zamami, parki narodowe, Hiroshime, świętą górę Japonii aż po Kansai - historyczną duszę Japonii, Kioto i Nare. Przepiękne kolorowe kimona i czysty błękitny ocean - takie widoki przedstawiają nam Szymczakowie. Dodatkowym plusem są krótkie, ale treściwie opisy miejsca i ciekawostek. 


"Przy wejściu do głównego zespołu świątynnego zwanego Tosho-gu należy przekroczyć szeroką bramę Yomei-mon, dalej wstęp bronią strażnicy i demony. Będziemy mijać kolejne zabudowania, niewielkie pawilony. Naszą uwagę przykuje słynna triada z Nikko mówiąca "nie słyszę, nie widzę i nie mówię zła". Pożegna nas rytualne ujęcie wody w paszczy smoka"

Album "Japonia od tropików Okinawy po zabytki Kioto" polecam dla każdego podróżnika,maniaka o Japonii, ludzi uwielbiających oglądać zdjęcia oraz zafascynowanych kulturą tego kraju. Nie znajdziemy tutaj długich opisów czy przewodnika turystycznego, który służyłby pomocą w czasie wycieczki. To wyłącznie album ze zdjęciami, które czasami warto pooglądać, chociażby w deszczowe letnie dni.


Czy polecam: TAK

5 komentarzy:

 1. Japonia zawsze mnie fascynowała. Jest na mojej liście "do odwiedzenia" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wręcz taki obowiązek dla podróżnika ;) mam nadzieję, że spotkamy się właśnie tam, posiadając nie małe doświadczenie życiowe :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Piękne, kolorowe i bardzo klimatyczne zdjęcia. :) Gdybym z góry nie wiedziała co to za kraj - strzeliłabym, że to Japonia ;)

  Swoją drogą też uwielbiam takie albumy. Lubię świetnej jakości zdjęcia i krótkie, ale treściwe i niebanalne opisy. Po tego typu lekturę sięgam zazwyczaj wieczorami, kiedy potrzebuję wyluzować i choć na chwilę przenieść się do innego świata. :)

  Pozdrawiam!
  paniflamingo.blogspot.com (KLIK)

  PS. Obserwuję ! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc widać mamy coś wspólnego :) Mam nadzieję, że inne moje pozycje również będą pasować :) pozdrawiam serdecznie

   Usuń