Ariana | Blogger | X X X X

wtorek, 24 kwietnia 2018

Tydzień z mangą! Dzień 2


DZIEŃ 2


Autor: Hiro Fujiwara
Tytuł: Służąca Przewodnicząca Tom 5 i 6
Rok Wydania: Tom 5 - 2014 Tom 6 - 2014
Wydawnictwo: Japonica Polonica Fantastica
Kategoria: Szkolne życie/romans/komedia
Ocena: 9.5/10

Czasami żal mi Misaki. Po prostu mi jej żal. Gdybym tylko mogła, dałabym jej dzień wolny, a najlepiej cały tydzień. Czasami mam wrażenie, że życie się na niej uwzięło i po prostu bawi się jej losem. W co wpakowała się tym razem Misaki z mangi " Służąca Przewodnicząca"?

Przyjaciółka Misaki — Sakura namówiła dziewczynę na zbiorową randkę z członkami pewnego zespołu muzycznego. Czy złe przeczucie Misaki dobrze podpowiada, że to spotkanie skończy się klęską? Co więcej, ktoś chce wykupić Maid Latte, by wybudować na jej miejscu restaurację z lokajami. Jakby tego było mało, do klasy Misaki, zapisuje się nowy uczyń, który ma na celu odnaleźć swoją miłość z dzieciństwa. Jak poradzi sobie z tym wszyskim Misaki? Czy dane jej będzie wreszcie odpocząć?
Misaki — to kobieta, którą każdy facet chciałby mieć za żonę. No może większość. Co prawda, do bycia 'kobietą' jej daleko, jednak potrafi być przewodniczącą szkoły, rządzić mężczyznami w placówce, biegać po mieście, by pomóc znajomym, a na dodatek pracować jeszcze wieczorami, by wspomóc mamie finansowo. Chciałabym powiedzieć, że dziewczyna zmienia się, jednak byłoby to kłamstwo. Czasami pójdzie na pewne ustępstwa, jednak z tego, co zauważyłam to raczej litość, niż chęć zmiany, chociaż procenta, w swoim charakterze. Chociaż uwielbiam w niej to, że się nie poddaje. Nie ważne, jakby było źle, zawsze da sobie radę — sama czy też z przyjaciółmi.


Gdyby nie było Usuia, manga byłaby po prostu nudna. On nadaje dużo humorystycznego akcentu. Jego bezpośredniość, zaradność i miłość, jaką darzy Misaki — aż miło na to patrzeć. Plusem jest fakt, że nie jest to pantoflarz — jak część myśli. Co więcej, z każdym następnym tomem, poznajemy innych bohaterów, którzy dużo wnoszą do życia Misaki.
Humor — to mocna strona tej mangi. Gdyby nie ona sądzę, że komiks nie byłby tak dobrze sprzedawany. Trzeba przyznać, że Tercet Idiotyczny — czyli trzech uczniów, którzy przeszli z ciemnej strony mocy, na jasną — potrafią wpaść na taki pomysł, że nie pozostaje nam nic innego jak śmiać się na całego. Co więcej, dialogi pomiędzy Misaki i Usui są po prostu genialne."Służąca Przewodnicząca" to manga, z bardzo ładną kreską. Świetnie ukazane są: emocje, akcje czy też sami bohaterowie. Niestety, gdybym miała porównać sposób rysowania pomiędzy "Służącą przewodniczącą" a "HoriMiya" wybrałabym ten drugi komiks. Bardziej do mnie przemawia. Co nie zmienia faktu, że świetnie się czyta i taką mangę.


Mangę polecam z całego serca. Czyta się lekko i przyjemnie. Akcja goni akcję, a bohaterowie nas nie nudzą. Świetne poczucie humoru i sytuacje, które nie pozwalają nam zostawić tomiku nieprzeczytanego. Chce się czytać więcej i więcej. Także bierzcie w łapki mangę i czytajcie :)

Zdrówka!1 komentarz:

  1. Za mną już całość, a w sumie po kolejne tomy sięgałam tylko po to, żeby w końcu poznać przeszłość Usuia (Usuiego?).
    Nie zgodzę, że prawie każdy facet chciałby Miśkę za żonę, tylko Usui jest tak szalony^^ W ogóle to przyjemny tytuł i chwała za to, że tak wiele w nim komedii, bo pewnie nie starczyłoby mi cierpliwości do końca bez komizmu.
    Pozdrawiam
    #LaurieJanuary

    OdpowiedzUsuń