Ariana | Blogger | X X X X

czwartek, 17 stycznia 2019

"Służąca Przewodnicząca" Hiro Fujiwara Tom 7 i 8
Autor: Hiro Fujiwara
Tytuł: Służąca Przewodnicząca Tom 7 i 8
Rok Wydania: Tom 7 - 2014 Tom 8 - 2014
Wydawnictwo: Japonica Polonica Fantastica
Kategoria: Szkolne życie/romans/komedia
Ocena: 9.5/10


Bogowie na górze i na dole! Zastanawiam się, co siedziało autorce Hiro Fujiwara, by wymyślić taką mangę. Pewnie znacie poprzednie jej części. Jeżeli nie, to zapraszam do poprzednich recenzji. Z każdym następnym tomem historia robi się tak wystrzałowa, że czasami nie wiem, kiedy to skończył się tom. Potem chce się czytać więcej i więcej. Jednak czasami trzeba zajrzeć do bloga i napisać recenzję ;) Chociaż w głowie słyszę już głos "czytaj dalej..czytaj dalej". Wracając jednak do komiksów. Jakie przygody czekają na Miśkę?


Maid Latte organizuje konkurs, kto je największą liczbę ciast — wygrywa tajemniczą nagrodę. Niestety, jedna z przyjaciółek Miśki ma pewnego wielbiciela, który chcę wziąć udział, by zdobyć całusa od niej. Dziewczyna nie chcę znajomej zostawić z problemem samej. Przebiera się za mężczyznę i.. bierze udział w konkursie. Czy uda się jej wygrać? Co na to Usui? W międzyczasie, uczucie, które kwitnie w bohaterach, zostanie wystawione na próbę. Czy mimo wielu przeciwności — przetrwają? Do czego będzie zmuszony Usui?
To jednak z nielicznych mang, gdzie akcja wręcz goni akcję. Nie zazdroszczę bohaterom. Gdybym ja miała tyle przygód — zapewne już po miesiącu byłabym siwa jak śnieg. Bardzo podoba mi się fakt, że żarty i sami bohaterowie ewoluują. Nie są nudni, a ich przygody są z jednej strony takie prawdziwe, realne a z drugiej zaś jakby opatulone magią komiksu.
Jeżeli lubicie tercet idiotyczny, to macie szczęście. W 8 tomie będą mieli swój własny dodatek, w którym będą głównymi bohaterami. To, co tam się dzieje.. nie da rady w żaden sposób opowiedzieć. Humor, akcja i niepowtarzalne pomysły 3 szaleńców! Czego chcieć więcej?
Zapewne część z Was kompletnie nie czyta komiksów — bo uważa, że to dziecinne. Mam jednak nadzieję, że w 2019 roku przemożecie się i przeczytacie chociaż jedną mangę. Jeżeli zastanawiacie się, którą to właśnie ta manga jest świetna na dobry początek. Romans, akcja, humor i kawiarnia z interesującymi dziewczętami. Zaintrygowani?

1 komentarz: