Ariana | Blogger | X X X X

niedziela, 23 czerwca 2019

"Ouran High School Host Club" Bisco Hatori tom 3 i 4


Autor: Bisco Hatori
Tytuł: Ouran High School Host Club 3 i 4
Wydawnictwo: JPF
Kategoria: komedia, romans
Ocena: 8/10


Jeżeli poszukujecie mangi, która rozbawi Was do łez, będzie genialną przerwą, pomiędzy życiem a następną ciężką książką — to "Ouran High School Host Club" Bisco Hatori będzie świetnym wyborem. Ciekawi bohaterowie? TAK! Szybka akcja? PEWNIE! Humor? Na pierwszym miejscu! Zacznijmy jednak od samego początku.

Cała ekipa "zmęczona" zajęciami szkolnymi, jadą na prywatną plażę, by odpocząć. Co więcej, pewna organizacja chce zniszczyć klub Hostów. Żeby tego wszystkiego było mało, przyjaciele Haruhi odwiedzają dziewczynę w jej mieszkaniu. Z powodu pewnego zdarzenia, Tamaki robi najgorsze wrażenie, na ojcu Haruhi. Jak z tego wyjdzie? Do czego będą zmuszeni przyjaciele? Czy klub Hostów upadnie?

Głowna bohaterka - Haruhi to bardzo specyficzna dziewczyna. Z jednej strony potrafi zachowywać się dziewczęco, a z drugiej lubi ubierać się raczej jak chłopak. Powodów jest wiele. Pierwszym — i raczej najważniejszym, dla jej przyjaciół, jest fakt, że dziewczyna jest po prostu..płaska i ma krótkie włosy. Dlatego też łatwo ją pomylić z chłopakiem. Co do jej charakteru — to pracowita i bardzo uczciwa dziewczyna. Co nie zmienia faktu, że często lubi wbijać szpile szczerości swoim przyjaciołom.Klub Hostów — tak jak pisałam już w poprzednich tomach — to klub bogatych uczniów, którzy dla zabicia czasu założyli klub, w którym obsługują piękne panienki. Sprawia im to ogromną przyjemność. Warto tu jednak podkreślić, że prócz Haruhi, w klubie nie ma ŻADNEJ innej dziewczyny. Wszyscy członkowie to młodzi mężczyźni. Bardzo bogaci. Dodatkowo, każdy z nich ma najlepsze oceny w całej szkole. Nie muszą się dużo uczyć, by być THE BEST. Ot taka ich natura.

Nie można powiedzieć, że klub Hostów dzieje się tylko w szkole. Często grupa ma różne, bardziej lub mniej ciekawe wypady. W tym przypadku prywatna plaża, czy mieszkanie głównej bohaterki. Akcja goni akcję. Nie ma przerw, gdzie czytelnik po prostu się nudzi.

Humoru tam tyle samo ile akcji. To jedna z tych mang, która rozśmiesza nas na każdej stronie. Spokojnie może czytać ją młoda osoba, jak i posiadająca już trochę lat na karku. Żart jest smaczny, czyli nie znajdziemy tutaj niestosownych dowcipów. Co powoduje, że po prostu warto sięgnąć po ten komiks.Manga dla każdego. Dobry żart, genialni bohaterowie, akcja, która nigdy się nie kończy i pomysły, na które wpadają przyjaciele, są tak nierealne, a zarazem fenomenalne, że czasami aż się żałuję, że nie są prawdziwi. Poszukujecie czegoś naprawdę lekkiego i przyjemnego? Coś, co uspokoi Was po ciężkim dniu w pracy lub w szkole? Ta manga właśnie taka jest. Brać, czytać i się śmiać! Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza