Ariana | Blogger | X X X X

poniedziałek, 21 października 2019

Harry Potter i komnata tajemnic - Wydanie ilustrowane - hit czy kit?Autor: J.K.Rowling
Tytuł: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Rok Wydania: 2016
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: fantastyka/Fantastyka młodzieżowa
Ilość stron: 272
Ocena: 10/10


Nie muszę nikomu mówić, kim jest Harry Potter i o czym jest powyższy tom. Raczej nie ma na świecie osoby, która o nim nie słyszała. Jeżeli jednak takie osoby się uchowały, to chciałabym wiedzieć, gdzie byliście przez ostatnie lata i jak to się stało, że wielbienie na Harrego Pottera Was nie dotknęło. Poniższa recenzja nie będzie czysto o tym, o czym jest II tom powieści o małym czarodzieju, ale o ilustrowanym wydaniu. Odpowiem na pytania: czy warto inwestować w powyższe wydanie? Czym się różni od starej książki?

Zacznę od tego, że całą serię Harrego Pottera przeczytałam wieki temu, kiedy to dinozaury chodziły po ziemi a my uczyliśmy się pisać na tabliczkach glinianych ;) . Stwierdziłam, że ciekawie byłoby mieć swojego czarodzieja w domu, tylko które wydanie wybrać? Jest ich mnóstwo! Co mnie skłoniło do tego, by wybrać tak niewygodne wydanie? Umówmy się, książka, która ma rozmiar klasycznego A4 w twardej oprawie — nie jest to wydanie najwygodniejsze do czytania zwłaszcza w łóżku — czyż nie? Jednak to wydanie ma coś w sobie.

Zacznijmy od tego, że papierowa obwoluta, którą można zdjąć — została u mnie schowana, bo kompletnie mi się nie podoba. Uważam, że brudny biały z elementami zielonego jest bardziej interesujący i magiczny. Żeby nie było — te plamy na okładce to NIE moja inwencja twórcza. To dzieło wydawcy — i wydaje mi się to genialnym pomysłem.

Dochodzę do tego, co jest NAJWAŻNIEJSZE w tym wydaniu — czyli ilustrację. Wreszcie to JEDYNE wydanie Harrego Pottera, które ma ilustracje. Można je ocenić jednym wyrazem — są GENIALNE. Nie żartuję. Mam wrażenie, że dodają więcej uroku, magii i humoru do całej historii czarodzieja. Jest ich naprawdę dużo. Jedne są na całą stronę inne na dwie strony a następne tylko na fragmencie jednej. Wszystkie są w tym samym stylu — albo podobnym. Chociaż już wcześniej czytałam przygody małego czarodzieja, to powyższe rysunki niesamowicie porywają czytelnika i wciągają ponownie do swojej historii.

To genialny prezent na nadchodzące święta — dla młodszych i starszych czytelników. Wreszcie kto powiedział, że to tylko książki dla dzieci? ;) W każdym z nas siedzi małe dziecko, które nieraz cieszy się, kiedy chwycimy za klocki naszych dzieci, ich książki z bajkami i wiele, wiele więcej. Dzieło jest starannie wykonane, strony są bajeczne a druk idealnie dopasowany do całej oprawy. Jedyne co może przerazić to cena. Jeden tom to około 50 PLN w księgarniach internetowych. Jednak zdążyłam już rozeznać się, że kupując w pakiecie — cena wychodzi o wiele niższa. Jeżeli więc nie macie pomysłu na prezent dla czytacza, a wiecie, że jest wielkim fanem uniwersum Harrego Pottera — to będzie naprawdę dobry prezent.

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Ja też <3 kupuję je powoli, by nie dobić się ;) wiec powoli je zbieram i zbieram.. a potem oglądam je i wzdycham, bo wciąż czekam na mój list z magicznej szkoły ;)

   Usuń
 2. Dobry prezent dla kogoś, kto lubi Harrego Pottera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej! To jeden z lepszych prezentów dla kolekcjonera :)

   Usuń
 3. Nie mam żadnego tomu "zwykłego" HP, tym nie mogłam się oprzeć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wydanie ma coś w sobie :) magię, barwę i piękno! Czego chcieć więcej?

   Usuń