Ariana | Blogger | X X X X

wtorek, 7 stycznia 2020

Wielki powrót do komiksów! - mangi, mangi i jeszcze raz mangi!


Nawet nie wiecie, jak się cieszę ponownie tu być! Teraz odrobinę starsza, ale mimo wszystko dalej ta sama. Tak czy siak niedługo możecie spodziewać się dużej ilości recenzji mang nowszych i starszych. Dziwnych i poważnych, zboczonych i zabawnych ;) A oto mangi, które ostatnio do mnie przywędrowały. Jeżeli z listy poniżej znacie, lubicie, nienawidzicie napiszcie mi w komentarzu! Jestem ciekawa waszej opinii. Tak więc ZACZYNAJMY:


Tytuł: Dr. Slump
Tomy: 1-2
Autor: Akira Toriyama
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis wydawcy: Fabuła "Dr. Slumpa" jest pozornym zlepkiem luźnych wątków, humoru sytuacyjnego i słownego. Seria jest znakomitą zabawą dla wszystkich miłośników pop-kultury i ich idoli. Co rusz możemy dostrzec parodię jakiejś znanej postaci: Ultramana, Supermana, Godzilli, etc. Oczywiście nie brakuje tu humoru koszarowego, ale jest to raczej zaleta tej pozycji (jak również innych dzieł Akiry Toriyamy), niż przywara. 
Komentarz Bukku:  Z tego co zdążyłam przeczytać, wstępnie powiem jedno: ZABAWA JEST PRZEDNIA. Komedia jakich mało. Ironia, humor, ciekawa kreska. Nic tylko brać! Więcej dowiecie się w przyszłej recenzji! :)


Tytuł: Naruto
Tomy: 1-2
Autor: Masashi Kishimoto
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis wydawcy: Osada Konoha-gakure. Naruto, uczeń szkoły dla ninja, rozrabia jak tylko potrafi! Mimo to, jego marzeniem jest pokonanie "Hokage", czyli aktualnego przywódcy wojowników. Gdy Naruto się rodził, wydarzyło się coś, o czym on sam wciąż jeszcze nie wie...
Komentarz Bukku: Nigdy nie sądziłam, że sięgnę po ten komiks. Zostałam namówiona i nie żałuję! Zapowiada się na genialną akcję, a jak będzie - przekonam się jak doczytam do końca 2 pierwszych tomów. 


Tytuł: Bleach
Tomy: 5-10
Autor: Tite Kubo
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis Wydawcy: Ichigo Kurosaki, lat piętnaście. Szczególne uzdolnienia: widzi duchy. Poza tym jednak jest raczej zwykłym (?) uczniem liceum. To znaczy, był – do dnia, w którym nie spotkał niejakiej Rukii Kuchiki, strażniczki śmierci z Soul Society. Na skutek pewnych wydarzeń Ichigo przejmuje część jej mocy i sam zostaje strażnikiem śmierci, walczącym z "hollowami" – złymi duchami pożerającymi ludzkie dusze. Zadanie Ichigo jako strażnika polega na oczyszczaniu hollowów i wysyłaniu dusz zmarłych do Soul Society.
Komentarz Bukku: Wcześniej recenzowałam poprzednie tomy. Możecie je TU i TU przeczytać:) Wciągnęło mnie. Genialna akcja, świetna kreska i bohaterowie, których kocha się na dzień dobry i chce więcej. Też tak macie? ;)


Tytuł: Odrodzony jako galareta
Tomy: 1-3
Autor: Fuse, Taiki Kawakami, Mitz Vah
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis wydawnictwa: Nieco zgorzkniały pracownik korporacji kończy swój ziemski żywot w wyniku ataku nożownika. Jednak zamiast odejść w nicość odradza się w magicznym świecie, rodem z japońskich gier RPG jako galareta. Powrót do życia jako najsłabsza istota w nowym świecie może przysporzyć sporo kłopotów i prowadzić do zabawnych sytuacji. Szaloną przygodę czas zacząć!
Komentarz Bukku: Powiem tak - jak tylko dorwałam się do komiksu, musiałam przeczytać kilka pierwszych stron i od razu manga mi się spodobała. Kreska i żart są świetne. Co dalej? Recenzja już niedługo ;)

Tytuł: Soul Eater
Tomy: 1-2
Autor: Atsushi Ohkubo
Wydawnictwo: J.P.Fantastica

Opis Wydawcy: Soul Eater to przebojowa seria, odkrywająca przed czytelnikiem pełną humoru historię uczniów szkoły prowadzonej przez... Śmierć we własnej osobie. Uczniowie placówki stoją przed niezwykle trudnym zadaniem: muszą stworzyć dla swego dyrektora potężną broń zwaną Death Scythe, czyli Kosą Śmierci. Jak tego dokonać? Niektórzy uczniowie to mistrzowie broni, inni mają zdolność przekształcania się w broń, którą władają mistrzowie. Dobierając się w zespoły dwu lub trzy osobowe mają jeden cel - na początku zdobyć 99 dusz złych ludzi, a na końcu duszę jednej wiedźmy. Każda dusza złego człowieka zwiększa moc danej broni. Przypieczętowanie duszą wiedźmy, pozwala takiej broni być używaną przez Śmierć. 
Komentarz Bukku: Szkoła prowadzona przez śmierć? Komedia i przygoda? Trzymaciej piwo, komiks jest mój ;)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza