Ariana | Blogger | X X X X

poniedziałek, 16 marca 2020

BIG UNBOXING !! część 1 - książkiSiemka!
Wydawnictwa poważnie wzięły sobie do serca niewychodzenie z domu. W ciągu ostatnich kilku dni przyszło do mnie MNÓSTWO książek i komiksów. Stwierdziłam, że najlepiej będzie podzielić to na dwa posty — i tak też uczyniłam! Jak zwykle, przygarnęłam trochę fantastyki polskiej, trochę zagranicznej, z elementami komediowymi, kryminalnymi i młodzieżowymi. Może któreś z poniższych dzieł już czytaliście? Napiszcie w komentarzu Wasze opinie.Tytuł: Płacz
Autor: Marta Kisiel
Wydawnictwo: Uroboros
Opis wydawcy: "Kiedy prawda o przeszłości, zamiast wyzwolenia, przynosi jedynie nową traumę, trzem pannom Stern pozostaje już tylko ucieczka od siebie nawzajem. Dopiero wołanie z zaświatów sprawia, że ścieżki dawnych przyjaciół spotykają się raz jeszcze. Czy tajemnicze zaginięcie sprzed wielu lat i dramatyczna wyprawa na ratunek Eleonorze zdołają na dobre scementować rodzinę? Czy też kolejna wyprawa w czasie dla wszystkich okaże się tą ostatnią?"
Opis Bukku: Pierwszy tom serii był świetny, chociaż bardzo odbiegał od Dożywocia. Połączenie nie takiej niedawnej historii z teraźniejszością i elementami fantasy - to jest cała Marta Kisiel!Tytuł: Instytut
Autor: K.C. Archer
Wydawnictwo: Uroboros
Opis wydawcy: "Teddy Cannon nie jest typową dwudziestokilkuletnią kobietą. Owszem, jest zaradna, bystra i pokręcona. Ale potrafi też z niesamowitą precyzją czytać ludzi. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jest prawdziwym medium.
Kiedy seria złych decyzji prowadzi Teddy do wpadki z policją, interweniuje tajemniczy nieznajomy. Zaprasza ją do złożenia podania do instytutu dla mediów, placówki ukrytej u wybrzeży San Francisco, gdzie studenci są szkoleni niczym pracownicy Delta Force: uczelnia ta jest konkurencyjna, bezwzględna i ściśle tajna. Studenci uczą się tam telepatii, telekinezy, umiejętności śledczych i taktyki SWAT. A jeśli przetrwają szkolenie, kontynuują służbę na najwyższych szczeblach władzy, wykorzystując swoje umiejętności do ochrony Ameryki i świata. W grupie Teddy zaprzyjaźnia się z Lucasem, buntownikiem, który siłą woli umie wzniecić ogień i ma nad nim kontrolę; Jillian, hipsterką, która umie pośredniczyć w komunikacji między zwierzętami i ludźmi; oraz Molly, hakerką, która potrafi uchwycić stan emocjonalny innych osób. Ale gdy Teddy czuje, że być może wreszcie znalazła swoje miejsce na ziemi, zaczynają się dziać dziwne rzeczy: dochodzi do włamań, giną studenci i wiele więcej. Teddy przyjmuje niebezpieczną misję, która ostatecznie sprawi, że dziewczyna zacznie kwestionować wszystko – swoich wykładowców, rodzinę, a nawet samą siebie."
Opis Bukku: Wzięłam do zrecenzowania dzieło, ponieważ jestem zaintrygowana, czy autorka nie spłaszczy powieści i nie wyjdzie z tego fantasy ze szkołą, romansem i problemy wręcz przedszkolaka. Czytaliście? Mam nadzieję, że warto!


Tytuł: Bogowie muszą być szaleni
Autor: Aneta Jadowska
Wydawnictwo: SQN
Opis wydawcy: "Współpracuj albo zginą wszyscy, na których ci zależy…
Gdy upiorna bogini nawiedza ją w snach i wciąga w koszmarną rozgrywkę, Dora Wilk już rozumie, co oznacza gra o wszystko. Próbując pogodzić wilki, wampiry i magicznych, by nie dopuścić do apokalipsy, odkrywa, jak bardzo skopane jest jej drzewo genealogiczne i jej własna przeszłość. Wiedźma nie ma chwili wytchnienia. A to zaledwie wierzchołek góry lodowej.
Czy tym razem Dora, Miron i Joshua pójdą na dno?"
Opis Bukku: ZAKOCHAŁAM się w pierwszej części. Mam ogromną nadzieję, że następny tom również mnie wciągnie. Co więcej, okładka jest boska - czyż nie?Tytuł: Oczy Uroczne
Autor: Marta Kisiel
Wydawnictwo Uroboros
Opis wydawcy: "Wraz z nieoczekiwanym atakiem zimy nadciągają równie niespodziewane kłopoty. Ktoś lub coś grasuje po okolicy, atakując przypadkowe osoby. Tymczasem Bazyl wyraźnie coś knuje i w tej intrydze niespodziewanie zyskuje sprzymierzeńca, zaś przyjaźń Ody z Rochem zostaje wystawiona na poważną próbę. Lecz wszystko to blednie w obliczu tajemnic sprzed wielu lat, jakie skrywa pobliski cmentarz — i niewielki staw w samym sercu ciemnego lasu. Nadciąga czas nieprzejednanej nocy. Czas śmierci."

Opis Bukku: To już trzeci tom genialnej komedii z elementami fantasy. Uwielbiam bohaterów a żart jest naprawdę świetny. Mam nadzieję, że pomimo tego iż to ostatni tom, to autorka wymyśli coś nowego. WARTO!


Tytuł: Czarny Mag - Ostatnia Walka
Autor: Rachel E. Carter
Wydawnictwo: Uroboros
Opis wydawcy: "On jest Czarnym Magiem, a ona zdrajczynią. Świat Ryiah runął, gdy odkryła niecne plany króla Blayne'a. Teraz musi zdradzić wszystko, co kocha, aby uchronić królestwo przed wojną. Rozdarta między miłością a obowiązkiem, sercem a rozsądkiem Ry podejmuje się niebezpiecznej misji. Ma pomóc rebeliantom i przekonać przedstawicieli królestwa Pythus, aby zerwali pakt ze skorumpowanym królem Jeraru, jednocześnie oszukując najpotężniejszego maga w królestwie, a zarazem swojego męża. Wcześniej czy później będzie musiała stanąć do walki."
Opis Bukku: Pierwszy tom był ciekawy, drugi również - chociaż brakowało mi samej akcji. Jak to będzie w tej części? Mam ogromną nadzieję, że się zachwycę. Słyszałam, że już część z Was jest po lekturze. Podobało się?Tytuł: Dzikie dziecko miłości

Autor: Aneta JAdowska
Wydawnictwo: SQN
Opis wydawcy: "Spokój? W słowniku Namiestniczki Thornu ten wyraz nie istnieje. W mieście grasuje zabójca, a terytorium wilków skrywa masowe groby. Jedyny trop prowadzi do młodziutkiej wampirzycy. Kim właściwie jest Daria? I jaką rolę odegrała w tej zbrodni? Namiestniczka Dora Wilk i Roman, książę wampirów, jednoczą siły i gromadzą sojuszników, by rozwiązać tajemnicę przerażających morderstw i wymierzyć sprawiedliwość. Gęsta intryga, kryminalne śledztwo, skomplikowane relacje i niezmiennie spora dawka sarkazmu. W świecie Thornu jeszcze nigdy nie czaiło się tak wielkie zło."
Opis Bukku: Dzieło nie jest częścią Heksalogi o Dorze Wilk, ale należy do tego świata. Jakże nie mogłabym się złapać za powyższą książkę? ;)


Tytuł: Miasto Snów
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: We need YA!
Opis wydawcy: "March Sky jeszcze nie ma pojęcia, kim tak naprawdę jest. Zwykłą dziewczyną z małego, szkockiego miasteczka? A może jednak kimś więcej? Rówieśnicy jej nie oszczędzają, a matka skrywa tajemnice przeszłości, które nie mają ujrzeć światła dziennego. Dodatkowo, życia March nie ułatwiają pojawiające się koszmary i senne wizje, zaczynające spędzać jej sen z powiek.
Ktoś ją śledzi. Tajemniczy chłopak o niebieskich oczach pojawia się wszędzie tam, gdzie nie powinien. Sny zaczynają przekuwać się w rzeczywistość, a w żyłach dziewczyny burzy się krew i budzi moc mogąca doprowadzić ją na skraj katastrofy. Magia, opowieści o wiedźmach, czarne koty? To nie fantazja, to początek nowej przygody, która rozpoczyna się od niewinnego otworzenia niewłaściwych drzwi. Intrygi, walka ze stworzeniami nie z tego świata i miasto, które tylko na pierwszy rzut oka wydaje się idyllą, bo pod warstwą cudowności czeka podstęp."
Opis Bukku: Słyszałam, że w tej serii historia jest poważniejsza i bardziej krwawa, czy tak będzie? Przekonam się na własnej skórze :)Tytuł: Megapolis
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: We need YA!
Opis wydawcy: "Jeśli szukasz magicznej przyjaciółki, powinna zostać nią Kate! Czas odwiedzić Jaar!  Nastoletnia Kate Hallander widziała już w życiu wiele. Gdy jednak w jej własnym pokoju zjawia się chłopak twierdzący, że jest przybyszem z przyszłości, wszystko co wiedziała na temat magii, wywraca się do góry nogami. Przecież takie rzeczy nie są możliwe! W dodatku przybysz twierdzi, że potrzebuje pomocy Strażników Żywiołów, inaczej jego świat zniknie. We współczesnym świecie czeka nie mniej kłopotów. Wizje Lilian kierują dziewczynę na trop tajemniczego maga, Kaspara, którego pojawienie się zwiastuje ogromne zmiany dla misji Strażników. Randolph Charmling, ku przerażeniu Hilleny, twierdzi, że od dawna kontaktuje się z Królową Księżyca. Tymczasem nowa królowa Tir-na-Nog, wiedziona podszeptami ducha, wyprawia się w niezwykle niebezpieczną podróż do miejsca, które miało  na zawsze pozostać przeklęte. Przez uchyloną zasłonę czasu do świata Jaaru przenikają duchy. Jaka siła zdołała wezwać Strażników i obalić wszelkie prawa magii? Jakie mroczne tajemnice skrywa przeszłość braci Charmlingów? Duchy przemówiły – czy jednak warto ich słuchać?"
Opis Bukku: To następny tom wielotomowej przygody pomiędzy zwykłym światem a magicznym Jaarem. Przygoda, magia, przyjaźń i nastoletnia miłość. Co prawda, wyrosłam z pierwszych miłości, ale poprzednie części naprawdę ciekawie się czytało


Tytuł: Koniec Ery
Autor: Adam Faber
Wydawnictwo: We need Ya!
Opis wydawcy: "Magiczna seria, którą pokochały tysiące nastolatków, doczekała się finału!
Pradawne zło, niegdyś niszczące Jaar, odrodziło się, by ostatecznie zgładzić niezwykły świat. Gdy czarownice w aurze strachu obchodzą święta, w domu Hallanderów rozlega się dziecięcy płacz. Kate i jej towarzysze ze zdumieniem odkrywają pojawienie się błękitnego maleństwa, którego natury nie są w stanie zrozumieć. A to dopiero początek ich kłopotów. Wizje i duchy mówią wyraźnie, że Strażnicy muszą udać się na poszukiwanie dwunastu darów, jakie ferom i wiedźmom pozostawiła niegdyś Matka Duchów. By je zdobyć, odwiedzą niebezpieczne miejsca i stoczą najtrudniejsze walki. Na ich drodze staną nowi przeciwnicy – tajemniczy zamaskowani czarownicy, których nie sposób pokonać zwyczajną magią. Świat ludzi i Jaaru trzęsie się w posadach. Dawni wrogowie stają się przyjaciółmi, a każdy z nich może podstępnie służyć mrocznym siłom. Kim jest błękitne dziecko? Dlaczego kolejny magiczny zakon zaprzysiągł się przeciw misji Strażników Żywiołów? Co wiedziała Annwynn Beedlebee? W jaką pułapkę schwytał Kate i jej przyjaciół Przeklęty? Czy ostatni tom „Kronik Jaaru” odpowie na wszystkie pytania?"
Opis Bukku: Ostatni tom Kronik Jaaru. Mam nadzieje, że zakończenie mnie nie zezłości ani nie zasmuci. Oczekuje wielkiego BUM! Będzie?

Tytuł: Zenith
Autor: Sasha Alsberg, Lindsay Cummings
Wydawnictwo: We need Ya!
Opis wydawcy: "Większość zna Andromę Racellę jako Krwawą Baronową, potężną najemniczkę, która dąży po trupach do celu, a jej bezlitosne poczynania rozciągają się na całą Galaktykę Mirabel. Ale dla załogi swojego statku jest po prostu Andi – ich przyjaciółką i nieustraszoną przywódczynią kosmicznych piratów. Kiedy kolejna rutynowa misja nie przebiega zgodnie z planem, wszyscy trafiają w ręce okrutnego łowcy nagród. Andi, zmuszona do udziału w niebezpiecznej misji, stawia czoła mrocznemu władcy owładniętemu żądzą zemsty. Załoga Marudera staje przed trudnym wyborem – albo przywrócą porządek w galaktyce, albo rozpoczną wojnę. Gdy statek rusza w stronę nieznanego, pewne jest tylko to, że już nikomu nie mogą ufać."
Opis Bukku: Ciężko mi polubić fantastykę, która dzieje się w kosmosie, mam jednak nadzieję, że książka przybliży mi ten styl i w jakiś sposób zacznę kochać taką fantastykę. Myślicie, że dam radę? ;)

21 komentarzy:

 1. Uwielbiam fantastykę, zwłaszcza open space, to taka namiastka podróżowania w kosmosie za pośrednictwem bohaterów, spełniania marzenia, które jest poza moim zasięgiem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam! Open Space powoli wchodzi w moje życie, mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

   Usuń
 2. Same perełki, większość z nich mieszka na moich półkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc mówisz, że warto ;) to się cholernie cieszę :D

   Usuń
 3. na czas zamknięcia w kwarantannie :) ja polecam S.Kinga "Lśnienie" [teraz demoniczny śmiech]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałam, że lepsze będzie "Miłość w czasie zarazy" ;) tak tematycznie :D

   Usuń
 4. Na bogato :) Ciekawe która z książek spodoba ci się najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zastanawiam, mam nadzieję, że to będzie jedyny problem z tymi książkami :D

   Usuń
 5. Na bogato :) ciekawe, która spodoba ci się najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, szukałam tytułów książek które sobie teraz zamówię na Empik, dziękuję że zrobiłaś taki zestaw ksiazek, przynajmniej będzie tylko jedno zamówienie. Pozdr serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Muszę nadrobić pozostałe pozycje pani Marty, bo jestem zakochana w jej stylu pisania <3 A w szczególności "Dożywocie" <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Po Jadowską muszę sięgnąć, a za Faberem zbytnio nie przepadam. Czytałam Kroniki Jaaru. Nie do końca moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj nic w moich gustach, u mnie na pierwszym miejscu literatura faktu ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fantastyka i nie dla nas, zupełnie mnie zniechęcają takie książki 😔

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja akurat za fantastyką nie przepadam, ale też zaopatrzyliśmy się w sporo literatury dziecięcej, obyczajowej i thrillerów psychologicznych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wow, ale zazdroszczę takiego boxa… Przydałby się na te dni. Nie pozostaje mi nic, jak podpatrzeć tytułów i zamówić :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe propozycje, będzie co czytać podczas kwarantanny.
  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 14. Kurczę, a ja się ciągle nie mogę przekonać jakoś do fantastyki... chociaż Kroniki Jaaru np. mnie kuszą od jakiegoś czasu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Same świetne książki u ciebie widzę. Uwielbiam fantastykę. Kilka z nich nawet mam w planach.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 16. Dla miłośników fantastyki jest w czym wybierać :-)

  OdpowiedzUsuń