Ariana | Blogger | X X X X

wtorek, 10 marca 2020

Odrodzony jako galareta tom 3 - Fuse, Taiki Kawakami, Mitz VahTytuł: Odrodzony jako galareta
Tom: 3
Autor: Fuse, Taiki Kawakami, Mitz Vah
Wydawnictwo: J.P.Fantastica
Kategoria: przygoda/komedia/magia
Ocena: 5/10

Kiedy Rimuru uczy się nowej sztuki walki oraz poznawania samego siebie, czyli nowych umiejętności, zaakceptowania nowej rzeczywistości, słyszy nagłe wołanie o pomoc, które dobiega z jego wioski. Kto i dlaczego zaatakował tak spokojne miejsce? Czy galareta i tym razem pokona przybyszów? Czy tylko walka na śmierć i życie ma sens?

Bohaterowie.
Tak jak wspomniałam w poprzednim tomie, bohaterowie po każdej następnej akcji stają się coraz lepsi. Jedni w walce, drudzy w rzemiośle. Jednak widać postęp, jaki wykonali od pierwszego tomu, aż do trzeciego. Co więcej, w tym tomie poznajemy następny gatunek ze swoją dość skomplikowaną i smutną historią. Mowa oczywiście o ograch. Jednak grając w kilka dość zróżnicowanych gier, można zauważyć schemat, który po pewnym czasie powoli zaczyna wręcz razić w oczy. Mam nadzieję, że to tylko moje małe "zboczenie" zawodowe..

Akcja.
Ucieszyłabym się, gdyby było jej więcej, jednak nie można mieć wszystkiego. Walk, potyczek było w sumie nie dużo. Nie były to walki godne zapamiętania. W sumie przeszłam przez nie szybko.


Uczucia.
Prócz przyjaźni, na nie ma innych uczuć. Jest tam dużo miejsca na świetne wątki romantyczne, ale autorzy kompletnie to ominęli - a szkoda. Jeżeli więc poszukujecie komiksu z miłością w tle, to nie tutaj. 

Świat.
Kompletnie nie różni się od tego, co się dzieje w poprzednich tomach. To wciąż magiczny świat. Chociaż, gdzieś tam w głowie mam ogromną nadzieję, zmieni się to dość szybko. Ta manga ma ogromny potencjał i powiem wam coś w ogromnej tajemnicy, koniec 3 tomu jest bardzo ciekawy. O niebo lepszy niż dwa poprzednie tomy, jesteście ciekawi dlaczego? Musicie sięgnąć po komiks ;)

Warto?
I tak i nie. Tak — jeżeli zaczęliście czytać, to warto czytać już dalej i mieć ogromną nadzieję, że ktoś poda kawę twórcom, i zacznie się akcja jakich mało. Jeżeli nie zaczęliście — zastanówcie się dwa razy. Jeżeli poszukujecie mangi z dużą ilością bohaterów — to zapraszam do czytania. Jeżeli jednak poszukujecie komiksu z fenomenalną akcją, walką na śmierć i życie — to ten komiks Was zawiedzie. Wybór należy do Was.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza