Ariana | Blogger | X X X X

niedziela, 18 marca 2018

"HoriMiya" Hero x Daisuke Hagiwara tom 3 i 4Autor: Hero x Daisuke Hagiwara
Tytuł: HoriMiya
Rok Wydania: Tom 3 - 2016 Tom 4- 2016
Wydawnictwo: Waneko
Kategoria: romans/komedia/szkoła/okruchy życia
Ilość stron: 170-180
Ocena: 10/10

Podobno przeciwieństwa się przyciągają. Podobno każdy z nas ma pewne tajemnice, które są głęboko w sercu skryte i nikt, no.. prawie nikt ich nie zna, prócz najbliższej nam osoby. Hori i Miyamura mają pewne tajemnice, o których wiedzą tylko oni. Każdy z nich udaje w szkole kogoś, kim tak naprawdę nie są. Ona popularna, mądra i pomocna. On cichy odludek wiecznie zamyślony. Jednak między nimi rozkwitają uczucia. Czy ich związek ma sens? Czy tak różniące się osoby, mogą być razem szczęśliwe? Co się stanie, jak do domu Hori wróci ojciec..

Nie znajdziemy w tej mandze akcji z rodem "Gry o Tron". To lekki i przyjemny komiks, który umila nam czas. Problemy, z jakimi spotykają się nasi bohaterowie, są idealnie dopasowane do ich wieku. Hori, która ma więcej obowiązków niż samej przyjemności z bycia nastolatką, zaczyna dostrzegać, że jej serce mocniej bije przy Miyamurze. Chłopak coraz częściej bywa u dziewczyny w domu niż u siebie — ba! Zdarza mu się nawet tam nocować! (ale spokojnie, nic z TYCH rzeczy się tam nie dzieje).W takich komiksach prócz zakochania, często można spotkać wątki komediowe. W "HoriMiya" jest ich na serio dużo. Autorki umieściły w komiksie dużo przezabawnych sytuacji, śmiesznych dialogów a na dodatek idealna kreska podkreśla świetne dowcip mangi.

Nie mam pojęcia dlaczego, ale ta manga jest po prostu.. piękna! Ma piękną kreskę, postacie są świetnie wykreowane, coraz częściej zastanawiam się, jakby wyglądał komiks w kolorze. Cała historia dzieje się tu i teraz. Nie znajdziemy żadnych wątków fantasy czy horroru. To najzwyklejsza obyczajówka z romansem i z komedią w tle.Dodatkowym plusem jest to, że tutaj wraz z nastolatkami, żyją rodzice! Czemu mnie to raduje? W większości mang/anime rodzice głównych bohaterów albo:ciężko i długo pracują <więc postacie tylko wspominają o nich kilka razy w całej serii>  umarli w wypadku <więc bohater musi sam zarabiać, albo dostaję stypendium> albo po prostu mieszkają w innym mieście. Tutaj poznajemy rodzinę nastolatków przez co komiks staje się jeszcze bardziej realny.

Czy polecam? Owszem, ale wiem, że niektórych z Was może ten komiks zanudzić. Nie znajdziecie tutaj akcji, sztuk walki, perwersyjnego seksu czy zdrady ukochanego. Znajdziecie natomiast świetny wątek romantyczny, indywidualnych bohaterów, perfekcyjną kreskę i żart, który rozbawi nawet największego gbura. Fenomenalna manga na zbliżającą się wiosnę :) Zdrówka!

3 komentarze:

 1. Od któregoś tomu zaczyna robić się naprawdę nudno, a autorzy wpychają coraz więcej zapychaczy i bohaterów~

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, to nie mój gatunek i tematyka, aczkolwiek wydaje się dość ciekawe, i brawo za przedstawienie rodziców, bo to ogólnie i w książkach i mangach rzadko się zdarza. xD
  Pozdrawiam!
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie moje klimaty. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń